FRONTLINE PET CARE
product

Základní dovednosti, které by si štěně mělo osvojit

Naučit štěně základní povely je velmi důležité – čím dříve s tím začnete, tím lépe. Čím dříve se začne učit, tím lépe budete moci v nejrůznějších situacích kontrolovat jeho chování. Níže uvádíme několik postupů, jak štěně naučit základním dovednostem.

 1. „Sedni!”

  S pamlskem v ruce stůjte čelem ke psovi, který by měl také stát. Držte mu jednou rukou pamlsek nad hlavou a druhou ruku mu položte na konec zad. Štěně si instinktivně sedne, aby získalo pamlsek. V okamžiku, kdy si sedne, řekněte „sedni!“, pochvalte je a dejte mu pamlsek, aby si sednutí spojilo s odměnou.

  Neočekávejte, že se štěně naučí povel napoprvé. V procesu učení hraje hlavní úlohu opakování a upevňování, o trpělivosti a empatii nemluvě.

 2. „Lehni!”

  S pamlskem v ruce štěně přimějte, aby si sedlo. Dejte štěněti před čenich ruku s pamlskem sevřenou v pěst a pomalu jí pohybujte směrem k podlaze tak, aby štěně muselo pohyb ruky následovat. Po chvíli pochopí, že pamlsek dostane jen tehdy, když si lehne na podlahu nebo zem. Jakmile si lehne, pochvalte je a dejte mu pamlsek!

 3. „Zůstaň!”

  Dejte štěněti povel „lehni“ a zůstaňte mu nablízku. (Neklekejte si k němu, pochopilo by to jako výzvu ke hře). Řekněte mu „zůstaň!”, držte jednu ruku před ním a ustupte o dva kroky zpět. Pokud se nepohne, dokud jej nezavoláte, pochvalte je, opakujte cvik a pokaždé ustupte o krok více. Pokud se štěně pohne, netrestejte je. Cvik zopakujte a začněte tak, že mu budete o něco blíže a ustoupíte vždy jen o jeden krok.

Proč je péče o srst důležitá pro mého mazlíčka?

Možná si myslíte, že o srst zvířat pečujeme pouze proto, aby dobře vypadala. Je to však velmi důležité také pro jejich zdraví.

 Kartáčováním odstraňujeme odumřelé chlupy, nečistoty, smotky a lupy. Při kartáčování se také v srsti zvířete rovnoměrně roztírají tukové substance přirozeně se vyskytující v kůži, díky kterým se srst leskne a je zdravá. 

Najděte další odpovědi v naši sekci často kladených dotazů O&O.

Chcete se zbavit blech a klíšťat? Frontline je na to expert.

Zjistěte více o produktech na blechy a klíšťata