FRONTLINE PET CARE
product

Volné dny věnujte péči o svou kočku

Ve volných dnech nebo během dovolené máte spoustu času pečovat o svou kočku. Jak byste s ní měli trávit čas? Navzdory všeobecnému přesvědčení si kočky potřebují hrát stejně často jako psi. Prospívá to jejich fyzickému i mentálnímu zdraví.

Při hraní se kočkám tříbí lovecký instinkt, což potřebují k dosažení určité mentální rovnováhy. Navíc si pořádně protáhnou tělo. Představivosti se meze nekladou – při hrách použijte vše, co máte po ruce. Zde je několik tipů:

  • Kočky rády honí a chytají míčky. V obchodě s chovatelskými potřebami kupte malé tvrdé míčky – vaše kočka je bude jako „kořist“ prohánět po celém domě.
  • Ještě levnější variantou je naplnit malou nádobku zmačkaným papírem. Vaše kočka se zabaví na celé hodiny a vy ji můžete pozorovat z pohodlí svého křesla.
  • Máte-li doma více kartónových krabic, postavte z nich bludiště, v němž se může kočka schovávat. Stoupněte si k východu z bludiště a kočku zavolejte. Jejím úkolem je najít cestu ven pouze po hlase.
  • Na kus prutu si jako na udici navažte dva provázky. Na jeden provázek přivažte dřívko (např. jídelní hůlku nebo tyčku používanou v zahradě k podpírání rostlin) a ke druhému provázku přivažte peříčka nebo korkovou zátku. Mávejte udicí před kočkou tak, aby mohla chytat dřívko nebo peříčka. Nejrychlejší vyhrává!
  • Za příznivého počasí si můžete s kočkou hrát venku a trénovat ji na vodítko. Vyžaduje to čas a trpělivost, což jsou dvě věci, které během pracovního týdne velmi postrádáme – volné dny jsou tudíž pro tyto společné chvíle ideální!
Proč je péče o srst důležitá pro mého mazlíčka?

Možná si myslíte, že o srst zvířat pečujeme pouze proto, aby dobře vypadala. Je to však velmi důležité také pro jejich zdraví.

 Kartáčováním odstraňujeme odumřelé chlupy, nečistoty, smotky a lupy. Při kartáčování se také v srsti zvířete rovnoměrně roztírají tukové substance přirozeně se vyskytující v kůži, díky kterým se srst leskne a je zdravá. 

Najděte další odpovědi v naši sekci často kladených dotazů O&O.

Chcete se zbavit blech a klíšťat? Frontline je na to expert.

Zjistěte více o produktech na blechy a klíšťata