FRONTLINE PET CARE
product

Pomozte své kočce prožít dlouhý život ve zdraví

Kdo z nás někdy tajně nesnil o tom, že se jeho kočka dožije požehnaného věku 20 let? Dlouhověkost koček závisí částečně na jejich genetické výbavě, stejně důležitá je však péče, kterou jim věnujeme. Jak dlouho bude vaše kočka žít, záleží také na vás! Jak na to?

 1. Sledujte, co kočka jí

  Základem pevného zdraví je vyvážená strava. Ať už kočka dostává vlhké nebo suché krmivo, zásadní jsou živiny, které obsahuje. Vlhké krmivo je nutné uchovávat v ledničce a v porovnání se suchým krmivem je třeba častěji otevřít nové balení. Kočka musí mít navíc neustále přístup k čisté pitné vodě.

 2. Kočka by měla mít pravidelný pohyb

  Automaticky předpokládáme, že čím je kočka starší, tím více potřebuje odpočinku. To je sice pravda, neznamená to však, že by kočky ve vyšším věku neměly být aktivní. Stejně jako u lidí platí, že čím více pohybu kočka má, tím méně jí budou tuhnout klouby a tím více kyslíku se dostane do jejích orgánů, což je zárukou optimální obnovy buněk.

  Kočky musí mít v každé fázi života pravidelný pohyb. Postarejte se o to, aby vaše kočka měla možnost si hrát, běhat a i ve vyšším věku měla dostatek vnějších podnětů.

 3. Bedlivě ji sledujte

  Rčení, že „špetka prevence se vyrovná věrteli léku“, platí i u koček. U starších koček to pak platí dvojnásob. Je třeba se postarat o to, aby měla kočka všechna potřebná očkování, a pravidelně ji kartáčovat a čistit oči a uši.

  Mimochodem, uvědomili jste si někdy, že kastrované kočky žijí déle? Důvodem je mimo jiné fakt, že kastrované kočky se méně toulají a kastrovaní kocouři se méně často zapojují do vzájemných potyček. Nehodami a rvačkami jsou pochopitelně také méně ohroženy kočky, které žijí pouze v domě.

Proč je péče o srst důležitá pro mého mazlíčka?

Možná si myslíte, že o srst zvířat pečujeme pouze proto, aby dobře vypadala. Je to však velmi důležité také pro jejich zdraví.

 Kartáčováním odstraňujeme odumřelé chlupy, nečistoty, smotky a lupy. Při kartáčování se také v srsti zvířete rovnoměrně roztírají tukové substance přirozeně se vyskytující v kůži, díky kterým se srst leskne a je zdravá. 

Najděte další odpovědi v naši sekci často kladených dotazů O&O.

Chcete se zbavit blech a klíšťat? Frontline je na to expert.

Zjistěte více o produktech na blechy a klíšťata