FRONTLINE PET CARE
product

Každodenní činnosti, které si můžete se svým psem náležitě užít

Kromě toho, že si se psem hrajete a mazlíte se s ním, můžete společně prožívat i další aktivity. Níže uvádíme několik tipů, jak posílit váš vzájemný vztah a užít si společně spoustu zábavy!

 • Běhání se psem

  Pokud jste oba sportovně založení, mohl by vás bavit canicross. Canicross není nic jiného než přespolní běh se psem v postroji, který je k běžci připojen bungee lanem nebo pružnou šňůrou. Canicross je populární v celé Evropě!

 • Hrajte si s míčem!

  S míčkem se dají dělat daleko složitější a zábavnější věci, než jen házet jej psovi, aby jej aportoval. Některé hry s míčem jsou pro psy náročné (v závislosti na plemeni a úrovni socializace) a může trvat až několik hodin, než je zvládnou.

  Existuje řada oficiálně uznávaných her jako např. flyball, při němž psi běží co nejrychleji přes překážky k boxu, který vystřeluje tenisový míček. Jakmile pes naskočí na desku boxu, spustí se pružinový katapult. Pes musí míček chytit a přinést jej zpět přes překážky psovodovi. Tento sport podporuje rychlost, disciplínu a reakce na povely. Je vhodný pro retrívry,  lovecké a honácké psy.

  Dalším populárním sportem je agility, při němž majitel vede svého psa přes překážkovou dráhu a měří se čas i přesnost překonávání překážek. Agility je skvělou činností pro upevnění vztahu mezi psem a jeho majitelem.

 • Tanec se psem

  Činnost, která je známá pod anglickým názvem Musical Canine Freestyle, v poslední době získává na popularitě. Této disciplíně, při níž majitel provádí společně se svým psem rytmické pohyby na hudbu, se může věnovat v podstatě každý. Složitá a pečlivě vypilovaná choreografie je v některých případech základem mimořádně působivých kreací!

Proč je péče o srst důležitá pro mého mazlíčka?

Možná si myslíte, že o srst zvířat pečujeme pouze proto, aby dobře vypadala. Je to však velmi důležité také pro jejich zdraví.

 Kartáčováním odstraňujeme odumřelé chlupy, nečistoty, smotky a lupy. Při kartáčování se také v srsti zvířete rovnoměrně roztírají tukové substance přirozeně se vyskytující v kůži, díky kterým se srst leskne a je zdravá. 

Najděte další odpovědi v naši sekci často kladených dotazů O&O.

Chcete se zbavit blech a klíšťat? Frontline je na to expert.

Zjistěte více o produktech na blechy a klíšťata