FRONTLINE PET CARE
product

Jak psy koupat

Psa je třeba koupat dvakrát až třikrát ročně, aby se ze srsti odstranila všechna špína a nepříjemné pachy a kůže mohla dýchat. Jak však psy koupat správně?

Nejprve si připravte všechno, co budete při koupeli potřebovat: plastový kelímek, šampon pro psy a kondicionér, pokud máte dlouhosrstého psa.

Zvolte vhodné místo; za příznivého počasí můžete psa koupat venku. Pokud pes není příliš velký, bude vám stačit dětská vanička. Budete-li psa koupat v koupelně, položte do vany neklouzavou podložku, aby pes neuklouzl nebo nepoškrábal smalt.  Nezapomeňte použít zátku do vany, abyste zachytili uvolněné chlupy.

Napusťte do vany trochu vody a navlhčete psovi nejprve přední nohy a potom i zadní končetiny. Dělejte pomalé pohyby a postupujte po krocích, abyste psa nepolekali. Důkladně navlhčete zbytek těla od ocasu k zádům a nakonec hlavu. Pokud se zdá, že je pes ve stresu, celou dobu jej tichým hlasem uklidňujte a chvalte.

Zřeďte šampón trochou vody a napěňte psovi srst. Začněte na zádech, nohách, ocasu a pomalu a jemně se přesunujte k hrudníku a břichu, což jsou u psů citlivé části těla.

Jakmile má pes srst dostatečně napěněnou šamponem, zvedněte mu při oplachování chlupy, abyste se dostali i k podsadě srsti. Voda nesmí být teplejší než 38 °C (tělesná teplota psa). Horká voda škodí srdci.

Když už je voda, kterou oplachujete, čistá, nechte psa, aby se otřásl a osušte jej několika ručníky, aby mu nebylo chladno. Můžete jej nechat oschnout na teplém místě nebo mu vysušit srst fénem (pokud mu nevadí hluk přístroje) s teplotou nastavenou na minimum, abyste mu nepopálili kůži.

Nezapomínejte, že hygiena domácích mazlíčků nespočívá jen v koupání. Velmi důležité je také pravidelné čištění uší a očí. Prohlédněte si kompletní sortiment produktů FRONTLINE PET CARE určených pro péči o zvířata: šampóny, přípravek na čištění uší, odstraňovač klíšťat…

Proč je péče o srst důležitá pro mého mazlíčka?

Možná si myslíte, že o srst zvířat pečujeme pouze proto, aby dobře vypadala. Je to však velmi důležité také pro jejich zdraví.

 Kartáčováním odstraňujeme odumřelé chlupy, nečistoty, smotky a lupy. Při kartáčování se také v srsti zvířete rovnoměrně roztírají tukové substance přirozeně se vyskytující v kůži, díky kterým se srst leskne a je zdravá. 

Najděte další odpovědi v naši sekci často kladených dotazů O&O.

Chcete se zbavit blech a klíšťat? Frontline je na to expert.

Zjistěte více o produktech na blechy a klíšťata