FRONTLINE PET CARE
product

Jak kočkám zastřihávat drápky

Pokud vaše kočka nežije příliš aktivním způsobem života, budete jí muset zastřihávat drápky, aby nepraskaly a nelámaly se a nepůsobily kočce bolest. Pro bezpečné zastřihávání drápků dodržujte následující pokyny.

  1. Pořiďte si vhodné vybavení

    Na trhu je k dispozici řada nástrojů na zastřihávání drápků, včetně nejrůznějších nůžek a kleštiček. Vyberte si nástroj, který vám bude nejlépe vyhovovat. Nejdůležitější je, aby nástroj odstranil špičku drápku na jedno střihnutí. Pro případ, že byste drápek zkrátili příliš a z prstu začala téct krev, si připravte bavlněný tampon napuštěný alkoholem.

  2. Počkejte si na správný okamžik

    Nemá smysl pokoušet se kočce zastřihávat drápky, když je aktivní a chce si hrát. Je lepší si počkat, až bude ospalá nebo uvolněná po mazlení a nechá vás, abyste s ní manipulovali. Nezapomínejte, že kočky nesnášejí překvapení a mají rády pomalé a jemné pohyby. Před zastřiháváním drápků kočce jemně masírujte tlapky.

  3. Zvolte správnou techniku

    Jakmile si kočka nechá sáhnout na tlapky, jemně jí stiskněte pouzdro drápku, aby se drápek vysunul. Na vysunutém drápku si povšimněte jeho růžové části, v níž jsou nervy a krevní cévy (do této části nesmíte střihnout!). Silnější část, která je podle barvy srsti kočky více či méně tmavá, je špička drápku. Tuto část je třeba odstřihnout. Nůžky či kleště nasaďte přibližně pod úhlem 45° na dráp (v bodě, který je v polovině vzdálenosti mezi růžovou částí drápu a koncem špičky drápu) a silně střihněte.  Zpočátku to chce trochu cviku, časem vám to však půjde stále lépe.

Proč je péče o srst důležitá pro mého mazlíčka?

Možná si myslíte, že o srst zvířat pečujeme pouze proto, aby dobře vypadala. Je to však velmi důležité také pro jejich zdraví.

 Kartáčováním odstraňujeme odumřelé chlupy, nečistoty, smotky a lupy. Při kartáčování se také v srsti zvířete rovnoměrně roztírají tukové substance přirozeně se vyskytující v kůži, díky kterým se srst leskne a je zdravá. 

Najděte další odpovědi v naši sekci často kladených dotazů O&O.

Chcete se zbavit blech a klíšťat? Frontline je na to expert.

Zjistěte více o produktech na blechy a klíšťata