FRONTLINE PET CARE
product

Jak co nejlépe přivítat kočku v novém domově

Během příprav na příchod nového kotěte je dobré předem pořídit nezbytné potřeby a pomůcky. Budete-li mít připraveno vše potřebné, můžete se v klidné a uvolněné atmosféře plně soustředit na poznávání svého nového společníka.

 • Na cestách

  Pokud si jedete kotě vyzvednout k chovateli, do útulku, anebo k někomu, kdo o ně pečoval, budete potřebovat vhodnou přepravku. Kotě nemůžete připnout na vodítko a v autě jej za jízdy nemůžete nechat jen tak na volno, aby nedošlo k nehodě. Vyberte si kvalitní a pevnou přepravku. Bude vám sloužit léta a velmi se vám bude hodit také při cestách k veterináři.

 • Doma

  Teritorium kočky se dělí na několik zón, v nichž kočka přijímá potravu, odpočívá a hraje si nebo“pronásleduje kořist“. Pro zřetelné odlišení těchto zón je vhodné rozmístit do různých místností následující předměty a pomůcky:

  • kmen nebo silnější větev s vyvýšenou plošinou, na níž si bude kočka spokojeně hovět;
  • škrabadlo, díky němuž si kočka nebude brousit drápy o stěny, záclony, nábytek a pohovky;
  • kočičí záchod umístěný odděleně od zón pro odpočinek a krmení;
  • košík nebo kartonová krabice (kočky mají rády úkryty, v nichž jsou chráněny i shora);
  • hračky podporující lovecký instinkt (např. myšku na klíček, korkovou zátku na šňůře, míčky apod.).

  Nezapomínejte, že kotě je křehké maličké stvoření, které si musí na nové prostředí postupně zvykat. Po příchodu do nového domova je nejdůležitější na kotě nespěchat a nenaléhat. Nechte je, ať si nové prostředí v klidu a vlastním tempem samo prozkoumá. Zpočátku ke kotěti nepouštějte malé děti, které zatím nechápou, že kotě si potřebuje zvyknout. Vysvětlete jim, že kotě musí být prvních pár dnů v bezpečí a mít naprostý klid. Kotě vám vaši ohleduplnost stonásobně vrátí!

Proč je péče o srst důležitá pro mého mazlíčka?

Možná si myslíte, že o srst zvířat pečujeme pouze proto, aby dobře vypadala. Je to však velmi důležité také pro jejich zdraví.

 Kartáčováním odstraňujeme odumřelé chlupy, nečistoty, smotky a lupy. Při kartáčování se také v srsti zvířete rovnoměrně roztírají tukové substance přirozeně se vyskytující v kůži, díky kterým se srst leskne a je zdravá. 

Najděte další odpovědi v naši sekci často kladených dotazů O&O.

Chcete se zbavit blech a klíšťat? Frontline je na to expert.

Zjistěte více o produktech na blechy a klíšťata