FRONTLINE PET CARE
product

Jak co nejlépe přivítat štěně v novém domově

Příchod nového štěněte do rodiny je velká událost. S trochou příprav se naštěstí dá všechno hladce zvládnout tak, aby nový člen rodiny zažil co nejmenší stres.

Během příprav na příchod nového štěněte je dobré předem pořídit nezbytné potřeby a nenechávat jejich nákup na poslední chvíli. Pokud jste si štěně nepořídili impulzivně bez plánování, budete nejspíš předem vědět, kdy si štěně přivedete poprvé domů. Mějte na paměti, že rozhodnutí osvojit si zvíře není možné brát na lehkou váhu.

Před příchodem štěněte je nutné pořídit tyto předměty a pomůcky:

  • Jednu misku na vodu a jednu misku na krmivo;
  • Suché nebo vlhké krmivo podle doporučení chovatele nebo veterináře;
  • Zateplený pelíšek chráněný před průvanem a umístěný mimo nejfrekventovanější části domu či bytu;
  • Vodítko nebo postroj; (V této oblasti je nabídka natolik široká, že se vyplatí trochu se předem zorientovat, abyste svému štěněti vybrali správné vodítko.)
  • Hračky a pamlsky, které štěně potěší a zvýší mu sebedůvěru.

Jakmile se štěně po příchodu do rodiny začne sžívat s novým prostředím, měli byste jej na každém kroku povzbuzovat a uklidňovat. Dávejte také pozor, aby si neublížilo. Štěňata si rády hrají a prozkoumávají okolí – neuvědomují si přitom všechna rizika. Abyste se vyhnuli nehodám, je třeba provést několik nezbytných opatření: jedovaté přípravky a rostliny je nutné před štěnětem schovat, elektrické zásuvky opatřete bezpečnostními kryty, zavírejte dveře a nenechávejte nikde volně ležet pro psy nebezpečné potraviny (např. čokoládu), aby je štěně nenašlo.

Ideální je vzít si několik prvních dnů volno, abyste se ujistili, že si na nové prostředí zvyká a je mu u vás dobře.

Nezapomeňte vzít štěně k veterináři na očkování. První vakcínu by mělo dostat v 6 týdnech věku, pro zajištění kompletní ochrany pak další o 2 až 4 týdny později. Po dovršení věku 1 roku musí jít štěně na očkování znovu!

Proč je péče o srst důležitá pro mého mazlíčka?

Možná si myslíte, že o srst zvířat pečujeme pouze proto, aby dobře vypadala. Je to však velmi důležité také pro jejich zdraví.

 Kartáčováním odstraňujeme odumřelé chlupy, nečistoty, smotky a lupy. Při kartáčování se také v srsti zvířete rovnoměrně roztírají tukové substance přirozeně se vyskytující v kůži, díky kterým se srst leskne a je zdravá. 

Najděte další odpovědi v naši sekci často kladených dotazů O&O.

Chcete se zbavit blech a klíšťat? Frontline je na to expert.

Zjistěte více o produktech na blechy a klíšťata